Global Versions
Select your location:

Country

Select your language:

AutoStore: zapewniający oszczędność miejsca system magazynowania i kompletowania zamówień przeznaczony dla małych produktów

Czy chcesz przechowywać dużą liczbę małych produktów, jednocześnie zwiększając zagęszczenie przechowywania i zachowując dużą elastyczność? System AutoStore to wysoko wydajne, zrobotyzowane rozwiązanie w zakresie magazynowania i obsługi zamówień, które pozwala na adaptację istniejących budynków.

Film: Firma Swisslog jest wiodącym integratorem mogącym pochwalić się ponad 370 projektami AutoStore na całym świecie

Magazynowanie i kompletowanie w kompaktowym systemie AutoStore

System AutoStore to unikalne i proste rozwiązanie, które wykorzystuje roboty i pojemniki do szybkiej obsługi zamówień dla małych produktów. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, która umożliwia bezpośrednie umieszczenie pojemników jeden na drugim oraz przechowywanie różnych jednostek magazynowych w jednym pojemniku, system AutoStore zapewnia lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni w porównaniu z innymi systemami ASRS.

Z upływem czasu system naturalnie uczy się, które produkty charakteryzują się większą rotacją, przechowując je  w górnej warstwie,  co zapewnia szybszy czas kompletacji zamówień.

AutoStore: modułowa konstrukcja ze specjalnymi funkcjami od Swisslog

Niezależnie od kształtu budynku, system AutoStore może być zaprojektowany w sposób optymalnie uwzględniający cechy przestrzenne hali takie jak kolumny czy wielopoziomowość magazynu.  Możliwe jest także zaprojektowanie tuneli lub korytarzy, które biorą pod uwagę wymagania architektoniczne jednocześnie zwiększając wykorzystanie każdego metra kwadratowego dostępnej powierzchni. Kliknij na czerwone punkty ponizej, aby poznać komponenty systemu AutoStore i inne elementy dodatkowe w ofercie Swisslog...

AutoStore system design and engineering by Swisslog
 • Robot AutoPiQ do kompletacji elementów

  AutoPiQ łączy w sobie możliwości systemu AutoStore z perfekcją inteligentnej robotyki. Robot może być instalowany w portach (w tym przypadku do kompletacji typu port-to-port, np. kompletacji wstępnej). Za pomocą systemu wideo wykrywane są poszczególne elementy i automatycznie określane są odpowiednie punkty chwytania do kompletacji.

  Zalety:

  • Mniejsza zależność od pracy ludzkiej
  • Bezproblemowa obsługa zamówień szczytowych
  • Łatwiejsza obsługa zamówień dzięki wstępnej kompletacji, np. przez noc
  • Mniejsza liczba zwrotów dzięki większej dokładności
  • Bezproblemowa integracja z dowolnym systemem WM
 • Robot Black Line

  AutoStore Black Line to robot o wysokiej wydajności. Podobnie jak Red Line, porusza się on po górnej części systemu (stelażu) i wykorzystuje pasy podnoszące oraz płytę chwytającą do pobierania wymaganych pojemników z siatki.

  W porównaniu z wersją Red Line jest on o połowę mniejszy, a więc zajmuje mniej miejsca na siatce. Pojemniki są odbierane przez korpus robota. Dzięki mniejszej masie i innowacyjnym technologiom napędowym robot Black Line może przyspieszać i poruszać się szybciej niż Red Line. Seria Black Line umożliwia zwiększenie zagęszczenia robotów i ich wydajności na tej samej przestrzeni.

  Dzięki zastosowaniu wyższej obudowy, roboty Black Line mogą transportować również najwyższe pojemniki 425 mm.

   

 • Interfejs przenośnikowy

  Za pośrednictwem tzw. portów transferowych AutoStore, technologie przenośników QuickMove firmy Swisslog są bezpośrednio zintegrowane z systemem AutoStore. Oznacza to, że stanowiska kompletacji nie muszą być umieszczone bezpośrednio na systemie AutoStore. Aby ułatwić operacje pakowania, firma Swisslog tworzy również bezproblemowe przejście do rozwiązań handlowych innych firm przy użyciu przenośników towarów lekkich, takich jak:

  • maszyny do składania kartonów,
  • maszyny do zaklejania kartonów,
  • maszyny do nakładania pokryw na kartony,
  • etykieciarki,
  • wagi,
  • paletyzatory.
 • ConveyorPort

  Podobnie jak wszystkie standardowe porty AutoStore, port przenośnikowy może być używany do odkładania lub pobierania produktów. Kontrolowane przez oprogramowanie firmy Swisslog funkcje pick-by-light zapewniają dodatkowe wskazówki dla pracowników.

   

 • Siatka i pojemniki do przechowywania

  Siatka aluminiowa (stelaż) stanowi podstawową strukturę systemu AutoStore i determinuje pojemność magazynowania systemu. Utrzymuje ona skrzynki na miejscu i stanowi jednocześnie tor dla robotów. Na szczycie siatki w kierunkach X i Y biegną szyny jezdne, dzięki którym roboty mogą dotrzeć do miejsc składowania w obrębie siatki.

  To, czy pojemnik do składowania zostanie zapełniony tylko jednym przedmiotem, czy też tysiącami bardzo małych części, zależy wyłącznie od indywidualnych wymagań. Dla ułatwienia obsługi wnętrze pojemników do składowania można dodatkowo dostosować za pomocą podłużnych i poprzecznych przegród. Dostępne są trzy rodzaje pojemników o jednakowych wymiarach podstawy i różnych wysokościach.

 • Wysokowydajne stanowisko do kompletacji

  Wszystkie standardowe porty AutoStore mogą być wykorzystywane do odkładania lub pobierania produktów

  Aby zamówienia docierały do odbiorcy jeszcze szybciej, stacje robocze systemu AutoStore można zoptymalizować za pomocą dodatkowych technologii. Oprogramowanie SynQ firmy Swisslog lub SAP EWM prowadzi osoby kompletujące przez proces kompletacji za pośrednictwem przyjaznych dla użytkownika okien dialogowych.

  Rozwiązanie Pick-by-Light (wiązka światła wskazuje strefę pobierania, a punkt świetlny – pojemnik docelowy) stanowi dodatkowe źródło informacji dla pracowników. Zwiększa to dokładność i szybkość kompletacji, a pracownicy szybko się szkolą.

  Nasze rozwiązania w zakresie oprogramowania optymalizują wskaźnik trafień w przypadku kompletacji zbiorczej dzięki grupowaniu zamówień i ich pozycji. Pozwala to na szybsze równoległe przetwarzanie zamówień z wykorzystaniem algorytmu oraz minimalizację niepotrzebnych transportów pojemników AutoStore.

  Docelowe skrzynki lub kartony są umieszczane bezpośrednio na ruchomych wózkach lub przekazywane przez przenośniki do pakowania lub wysyłki

 • Stacja czyszczenia pasów podnoszących

  Opracowana przez firmę Swisslog stacja czyszczenia pasów podnoszących jest zamontowana na platformie serwisowej poza siatką. Umożliwia to wygodne wsuwanie robotów na szyny.

  Poprzez kontrolowane obniżanie płyty chwytającej robota wewnątrz szkieletu komory, można ręcznie sterować pasami podnoszącymi i szybko je czyścić. Dzięki temu specjalnemu urządzeniu czyszczenie odbywa się szybciej i bez zgniatania pasów podnoszących, co zwiększa żywotność robota.

 • Robot Red Line

  Koniem roboczym systemu AutoStore jest standardowy robot Red Line. Podobnie jak robot Black Line, porusza się on po górnej części systemu (stelażu) i wykorzystuje pasy podnoszące oraz płytę chwytającą do pobierania potrzebnych skrzynek z siatki. Robot Red Line R5 jest kompatybilny z pojemnikami o wysokości 220 i 330 mm. W 2022 roku wprowadzono wyższy model robota R5+, który jest kompatybilny ze wszystkimi trzema typami pojemników.

  Przy pomocy ośmiu kół porusza się po szynach siatki do portów kompletacji lub do stacji załadunkowej.

  Robot RedLine jest zasilany 12-woltowymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi i może poruszać się z prędkością 3,1 m/s. Dzięki energooszczędnym silnikom i wykorzystaniu energii odnawialnej, robot AutoStore Red Line zużywa około 100 W, co stanowi 1/10 poboru mocy tostera.

 • Asejsmiczne moduły siatki w celu zapewnienia stabilności

  Special AutoStore grid construction for Seismic stabilization

  Aktywność sejsmiczna w poszczególnych częściach świata może być przyczyną problemów systemu AutoStore, wpływając negatywnie na prostoliniowość szyn lub potencjalnie na stabilność siatki. Jednak dzięki asejsmicznym strukturom siatki zaprojektowanym przez firmę Swisslog, system charakteryzuje się zwiększoną odpornością w przypadku aktywności sejsmicznej

  Wieże asejsmiczne Swisslog zapewniają bezproblemową integrację z siatką systemu AutoStore i zostały sprawdzone w wielu instalacjach w strefach o dużej aktywności sejsmicznej. Konstrukcja siatki sejsmicznej zapewnia większą ochronę przed skutkami lokalnej aktywności sejsmicznej, nie wpływając na działanie systemu AutoStore ani nie ograniczając możliwości rozbudowy systemu w przyszłości. 

  W zależności od właściwości mechanicznych posadzki, nachylenie między wieżami i sposób kotwienia mogą być dostosowane pod kątem lokalnej aktywności sejsmicznej. 

 • Stacja czyszczenia czujników

  The AutoStore sensor cleaning station is a Swisslog development
  Stacja czyszczenia czujników AutoStore jest instalowana w komórce na siatce.

  Stacja czyszczenia czujników została specjalnie opracowana przez Swisslog. Jest ona mocowana w siatce w komórce. Roboty poruszają się nad komórką, a czujniki, których roboty używają do pomiarów trasy, są oczyszczane z kurzu. Dzięki temu roboty mogą działać sprawniej przez dłuższy czas.

  Ponadto ogranicza to potrzebę czyszczenia ręcznego. Skutkiem jest minimalizacja kosztów utrzymania u klienta.

 • Platforma serwisowa

  Platforma serwisowa jest standardową platformą serwisową, której używa każdy system AutoStore. Z tego miejsca roboty można wywoływać i wygodnie wprowadzać do strefy serwisowej w celu czyszczenia lub konserwacji przez właz serwisowy.

  Technicy serwisowi mogą również uzyskać dostęp do siatki przez właz dla celów konserwacji. 

 • Oprogramowanie Swisslog SynQ i SAP EWM

  Oprogramowanie SynQ łączy funkcje sterowania systemem AutoStore z komponentami stosowanymi przez klienta, takimi jak istniejące instalacje ERP, WMS i MFCS lub automatyczne rozwiązania w zakresie kontroli przepływu materiałów (przenośniki, systemy paletowe, AGV itp.). Dzięki szybkiej i łatwej konfiguracji oprogramowanie SynQ synchronizuje i optymalizuje wszystkie procesy magazynowe oraz zapewnia absolutną przejrzystość na wszystkich poziomach i w czasie rzeczywistym.

  Oprogramowanie SynQ firmy Swisslog

  • Platforma sprawdzona w praktyce, zainstalowana u ponad 400 klientów
  • Kompatybilność z wszystkimi popularnymi systemami ERP innych firm
  • Możliwość wdrożenia zarówno w chmurze, jak i lokalnie u klienta
  • Modułowa konstrukcja z możliwością nieograniczonej rozbudowy

   

  SAP EWM

  Łącząc system AutoStore z rozwiązaniem SAP EWM, firma Swisslog otwiera drogę do całościowej kontroli przepływu materiałów z szerokim zakresem funkcji. SAP EWM można łatwo i bezproblemowo zintegrować z istniejącymi strukturami SAP – jako system zdecentralizowany lub osadzony w środowiskach SAP S/4 HANA.

  Usługi firmy Swisslog jako Srebrnego Partnera SAP to m.in.

  • Integrowanie danych generowanych przez system AutoStore z funkcjonalnościami SAP EWM
  • Migracja SAP WM do SAP EWM
  • Wdrożenie EWM w sposób w pełni zintegrowany z procesami magazynowymi z technologią automatyzacji lub bez
  • Tworzenie szablonów EWM dla klientów posiadających wiele lokalizacji w celu standaryzacji procesów logistycznych w całej firmie
  • Całodobowe wsparcie (poziom 2 i 3) dla wszystkich procesów zarządzanych przez SAP EWM (systemy własne i innych dostawców) 

  Learn more.

AutoStore: system oparty na robotach  pozwala na przygotowanie na wyzwania i potrzeby przyszłości

Modułowa, w pełni skalowalna konstrukcja systemu AutoStore sprawia, że jest on gotowy na wyzwania przyszłości. Aby zwiększyć przepustowość, wystarczy dodać więcej robotów. Jego elastyczność sprawia również, że można go łatwo dopasować do istniejących budynków bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac budowlanych.  W razie awarii danego robota, jego zadanie płynnie przejmuje inna jednostka, nie powodując zakłóceń w realizacji zamówień.

Każdy robot jest niezwykle energooszczędny, zużywając zaledwie 0,1 kW energii na godzinę. Oznacza to, że 6 robotów zużywa tyle samo energii co kuchenny toster! Energooszczędność systemu wpływa na realnie niskie koszty jego utrzymania (TCO - Total Cost of Ownership). Przy niewielkich nakładach inwestycyjnych system AutoStore umożliwia wydajną obsługę na zintegrowanych stanowiskach pracy typu goods-to-person (towar do człowieka). Pracownicy nie muszą pokonywać dużych odległości, aby pobierać produkty, roboty dostarczają towary bezpośrednio do stanowisk kompletacji, co skraca czas kompletacji.

Chcesz poznać więcej szczegółów technicznych na temat systemu AutoStore?

Preview 1 Preview 2 Preview 3

Zapoznaj się z naszą broszurą i dowiedz się więcej o tym zaawansowanym rozwiązaniu ASRS AutoStore.

Pobierz arkusz informacyjny (PDF)

Twoje korzyści uzyskane dzięki systemowi AutoStore firmy Swisslog

 • Optimized performance

  Zoptymalizowana wydajność dzięki oprogramowaniu SynQ

  Wstępnie skonfigurowane pakiety oprogramowania systemu AutoStore wraz oprogramowaniem SynQ lub SAP EWM umożliwiają szybką instalację i pozwalają lepiej koordynować procesy magazynowe i planować zasoby.

  POZNAJ ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE OPROGRAMOWANIA >>
 • Smart Tech and Robotics

  Zarządzanie okresami największego natężenia pracy

  Zwiększ wydajność w godzinach największego natężenia pracy, poprzez dodanie innowacyjnych   w pełni zrobotyzowanych stanowisk  ItemPiQ, które uwolnią Twoich pracowników od nudnych, powtarzalnych zadań.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ITEMPIQ >>
 • Number one

  Wiodący globalny integrator

  Z ponad 370 zrealizowanymi projektami na całym świecie jesteśmy ekspertami w zakresie systemów AutoStore. Możliwość rozwoju w miarę upływu czasu i dodawania dodatkowych technologii, takich jak przenośniki, stacje pakowania i inne.

  NASZA HISTORIA Z SYSTEMEM AUTOSTORE >>
 • Fast

  Wdrożenie w ciągu 6 miesięcy

  Dzięki naszej wiedzy na temat standardowych systemów i procesów lean, realizujemy projekty w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

  POZNAJ SYSTEMY NIEZALEŻNE >>

Dlaczego warto skorzystać z doświadczenia firmy Swisslog w zakresie systemu AutoStore?

 • Mamy zrealizowanych ponad 370 projektów na całym świecie i jesteśmy ekspertami w dziedzinie systemów AutoStore - znamy wyzwania, przed jakimi stają nasi klienci.
 • Dzięki predefiniowanym parametrom system w łatwy sposób integruje się z innymi podsystemami firmy Swisslog, w tym z przenośnikami, robotami i oprogramowaniem.
 • Gotowość na przyszły rozwój: System AutoStore może być używany z ręcznymi stanowiskami kompletacji lub połączony z w pełni zrobotyzowanymi stanowiskami kompletacji ItemPiQ firmy Swisslog zapewniając możliwość pełnej automatyzacji kompletacji krok po kroku. 
 • Integracja z oprogramowaniem SynQ firmy Swisslog. Oprócz procesów podstawowych nasi klienci otrzymują dostęp do narzędzi analitycznych. Pozwalają one na lepszą ocenę bieżącej sytuacji i podejmowanie przemyślanych decyzji w magazynie.
 • Sprawdzone algorytmy, procesy i ergonomiczne ekrany operatorskie zapewniają maksymalną wydajność całego systemu. Standardowe połączenie z oprogramowaniem SAP EWM zapewnia obniżenie kosztów integracji i większą elastyczność w planowaniu pracy.
Roland Brack from brack.ch

Mamy rozwiązanie, które działa i nie tylko zwiększa satysfakcję naszych klientów, ale także zapewnia najwyższą rentowność.

Roland Brack, założyciel firmy Competec / BRACK.CH